Wakacje w Zakopanem to wcale nie przereklamowany sposób na spędzenie krótkiego weekendu lub dłuższych wczasów. Turyści z Polski, ale także z zagranicy doceniają zimową stolicę Polski, przyjeżdżając tutaj nie tylko w sezonie turystycznym. Za co kochamy Zakopane? Dlaczego niezmiennie udajemy się tutaj, żeby odpocząć? Oto pięć najczęstszych powodów!

Bogactwo atrakcji o każdej porze roku
W Zakopanem zawsze znajdzie się wiele atrakcji, nie ważne czy przyjedziemy tutaj w lecie czy na jesień czy wczesną wiosną. W tej miejscowości odnajdą się zarówno miłośnicy aktywności fizycznych, w tym głównie pieszych wędrówek po górach, jak i zapalczywi historycy, którzy lubią poznawać regionalne dzieje. Stolica polskich Tatr oferuje tyle różnorodnych atrakcji i wyjątkowych wrażeń, że można tu przyjechać właściwie w każdym miesiącu w roku i nie będzie to stracony czas. Wiosną turyści polują na krokusy, latem wędrują po górach, jesienią siedzą przy ogniskach obok góralskich chatek, a zimą jeżdżą na nartach. I jak tu nie kochać Zakopanego!

Fot. Pixabay.com

Wyjątkowy klimat
Krupówki wieczorną porą to atrakcja, na którą czeka niejeden turysta. Góralska muzyka, regionalne potrawy i dużo ludzi, tworzących tą niezwykłą atmosferę. Każdy, kto przyjedzie do Zakopanego i wykaże choć trochę szczerych chęci, może stać się prawdziwym góralem choć na jeden dzień. Kluczem do prawdziwej zabawy stają się:
– regionalne potrawy;
– góralska muzyka i śpiewanie;
– miejscowa gwara;
– regionalne obrzędy, tradycje, stroje i zwyczaje.

Fot. Pixabay.com

Widoki zapierające dech w piersiach
Wyjątkowe pasma i szlaki górskie w okolicy Zakopanego przyciągają tłumy turystów, którzy wybierają piesze wędrówki lub decydują się na kolejki liniowe. W końcu to właśnie tutaj można zdobyć najbardziej znane i jedne z najpiękniejszych pasm górskich – Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Giewont czy Rysy.
Kurort dla rodzin z dziećmi
Zakopane to miejscowość turystyczna, która zadbała o to, by dzieci naprawdę miały tutaj wiele atrakcyjnych zajęć. Aquaparki, kolejki górskie, stoki narciarskie czy muzea z interaktywnymi wystawami – to wszystko dla najmłodszych turystów. Zakopane wybierane jest więc przez rodziny, które nie tylko chcą zdobywać górskie szczyty, ale także zapewnić dzieciom wyjątkową zabawę.

Fot. Pixabay.com

Znakomita baza noclegowa
W przypadku Zakopanego nie musimy martwić o mały wybór miejsc noclegowych. Możemy zdecydować się na komfortowy nocleg w jednym z luksusowych hoteli ze SPA lub postawić na coś bardziej regionalnego – drewniane domki urządzone w góralskim styli. Wspaniałym wyborem będą także apartamenty czy gospodarstwa agroturystyczne prowadzone przez mieszkańców. W Zakopanem każdy ma szansę znaleźć swój drugi dom, a większości przypadków ceny nie są wcale wygórowane.

Każdy turysta może pokochać Zakopane za coś innego. Jednych urzekły klimatyczne Krupówki, regionalna muzyka, potrawy i góralska kultura. Inni wciąż przed oczyma mają zapierające dech w piersiach widoki z górskich szlaków. Z kolei jeszcze inni turyści doceniają ten kurort ze względu na wiele atrakcji dla najmłodszych.
Jedno jest pewne – Zakopane to wciąż jeden z najbardziej obleganych ośrodków w samym sercu Tatr!

Dlaczego wciąż wybieramy urlop w Zakopanem? Poznaj 5 najczęstszych powodów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *